BLOG

Sbíráme zkušenosti z Liberecka a bavíme se o problémech se zastupiteli místních měst a obcí.

Na konferenci Internet ve státní správě letos mnoho firem prezentovalo své představy, jak má vypadat SmartCity, jehož nedílnou součástí je i řešení odpadové hospodářství.

V rámci edukace jsme opět vyrazili na výlet, tentokrát na jih, abychom si prohlédli další typy kontejnerů a probrali problematiku běžného provozu se svozovou firmou.

Testujeme další čidlo zapůjčené ze Slovenska. Největší výzva samozřejmě je signál bezdrátové sítě LoRa v kombinaci s 3mm plechem.

Schůzka s dodavatelem a zkouška nových NFC čipů, hledáme ještě více odolnější verzi do mrazu a proti vandalům (samolepky jsme zavrhli již dávno).

V rámci hraní si s IoT zkoušíme stavět různé prototypy - finální produkty pak samozřejmě už necháme vyrábět profesionály.

Dosáhli jsme dalšího milníku - naše čipy jsou již ve více než 2 000 kontejnerech a ve více jak 550 městech a obcích po celé České republice.

Přistěhovali jsme k nám do Holešovic velký kontejner na textil, abychom vyzkoušeli další nové typy senzorů naplněnosti. Logisticky šlo o náročnou operaci - kontejner váží přes 120 kg! Při této akci jsme nespustili ani jeden požádní sprinkler.

Celý tým vyráží na exkurzi do firmy Hradecké služby a.s. (paradoxně do Pardubic) - zajímají nás jejich praktické dennodenní zkušenosti na dispečinku, které chceme zapracovat do naší funkce Dispečerská plachta.